Samsun Konaklama

Samsun, Türkiye'nin en büyük illerinden bir tanesi olması ile birlikte tarihsel ve kültürel dokusuyla da önemli şehirlerinden bir tanesidir. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Samsun, turizm açısından da Türkiye'nin ekonomisine büyük bir katkı sunmaktadır. Şehir veya ülke dışından Samsun'a gelen misafirler için ise çok çeşitli konaklama imkanları bulunmaktadır.

Samsun'da Konaklama Çeşitleri

Samsun, hem Karadeniz'e kıyısı olma özelliği ile hem de kültürel ve tarihi zenginliği ile ziyaret edilen bir şehirdir. Şehirde bulunan Samsun konaklama imkanları da bununla birlikte gelişmiş ve ihtiyacı karşılar hale getirilmiştir. Konaklama açısından çok fazla farklı seçenekleri bünyesinde barındıran Samsun, denize ulaşım açısından da rahat bir konuma sahiptir. Samsun ilindeki konaklama imkanları ise şu şekildedir;

Samsun Konaklama, Telefon
Samsun konaklama 1+0 Resmi

1+0 konaklama

80TL / Gün

Samsun konaklama 1+0 Stüdyo Seçeneği

DETAYLI İNCELEYİN
Samsun konaklama 1+1 Resmi

Mini 1+1 konaklama

90TL / Gün

Samsun konaklama Mini 1+1 Seçeneği

DETAYLI İNCELEYİN
Samsun konaklama 1+1 Resmi

1+1 konaklama

100TL / Gün

Samsun konaklama Normal 1+1 Seçeneği

DETAYLI İNCELEYİN
Samsun konaklama 2+1 Resmi

2+1 konaklama

125TL / Gün

Samsun konaklama Geniş 2+1 Seçeneği

DETAYLI İNCELEYİN
 • Oteller ve Moteller
 • Apartlar
 • Pansiyonlar
 • Günlük kiralık evler, daireler
 • Misafirhaneler
 • Dağ Evleri
 • Rezidanslar
 • Yazlıklar
 • Atakum Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  İlkadım Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Canik Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Bafra Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Havza Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Terme Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  19 Mayıs Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Alaçam Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Kavak Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Yakakent Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Ladik Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Tekkeköy Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Çarşamba Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Ayvacık Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Vezirköprü Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Ondokuz Mayıs Konaklama, seçenekleri, ve Konaklama yerlerine ait fotoğrafları bu bölümden inceleyin...

  Samsun konaklama Dış Görünümü
  Samsun Konaklama JoLLy Home

  Oteller ve Moteller

  Şehrin her yanında 2 - 3 - 4 ve 5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Bu otellerin yanı sıra yol kenarlarında gecelik olarak tercih edilebilecek motellerde bulunmaktadır. Samsun'daki oteller, Türkiye'nin her yanında bilinen tanınan ve markalaşmış işletmeler olmasının yanı sıra, il içerisinde de büyük öenme sahip yerel firmalar bulunabilmektedir. Şehir de Samsun konaklama alanları olarak oteller bir numaralı tercihler arasında yer almaktadır.

  SAMSUN JOLLY HOME GENEL KATEGORİ BÖLÜMÜ

  Samsun Otellerinin Genel Özellikleri

  Samsun'da yer alan otellerin genel özellikleri diğer otellere göre aynıdır. Samsun ilinin ayrıcalığını yaşamak isteyen müşteriler için ise çoğu otelin turistik gezi imkanı bulunmaktadır. Bu gezi turları genel olarak çevredeki illere yapılmaktadır. Otellerin bir başka önemli yanı ise hemen hemen hepsinin şehir merkezlerinde bulunmasıdır. Samsun otelleri, hem turistik yerlere uzak değildir, hem de şehir merkezine oldukça yakın konumda bulunmaktadırlar.

  Samsun Otellerinin Fiyatları

  Ucuz Samsun konaklama çeşitlerinden biri olarak düşünülebilen otel konaklama çeşidi, diğer illere göre çok daha ucuz sayılabilecek rakamlara indirgenmiştir. Samsun'da gecelik otel fiyatları yıldızına göre değişmekle birlikte 75 - 300 TL arasındadır. Otellerin içinde barındırdıkları özellik ve imkanlara göre fiyatlandırma değişebilmektedir.

  Samsun Apartlar

  Bir diğer Samsun konaklama çeşidi ise apart moteller ve apartlardır. Apart oteller, genel olarak bir bina içerisinde yer alan küçük odaların kiralanması usulüne göre verilmektedir. Apart binalar, hizmetine ve kullanımına uygun şekilde dizayn edilmiştir. Genel olarak fiyatlandırma seçeneklerine göre büyük veya küçük odalar bulunmaktadır. Odaların içerisinde genel ihtiyaçları karşılamak için tuvalet, banyo ve küçük birer mutfak bulunur. Apart konaklama tercihinde genel olarak otel hizmetinden değişik olarak servis ve restoran seçenekleri bulunmamaktadır. Apartlarda, yemekler misafirler tarafından yapılmakta ve temel bütün gıda ihtiyaçları apart dışından getirilmektedir. Samsun'da yer alan apartların fiyatlandırması ise genel olarak 30 - 150 TL arasında değişmektedir. Samsun'da yer alan apartlar tatilciler için iyi birer Samsun konaklama alternatifi olarak ön plana çıkmaktadır.

  Samsun'da Pansiyonlar

  Samsun'da Türkiye'nin en kaliteli pansiyonları da bir konaklama çeşidi olarak seçenekler arasında yerini alabilmektedir. Pansiyonlar, Samsun konaklama denildiği anda ilk seçenek olarak akıllara gelmektedir. Pansiyonlar, apart motellerin aksine sabah kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam için yemek yenilebilmesi için uygun mekanların bulunduğu küçük ve kullanışlı yapıları içinde barındıran tatil seçenekleri arasındadır. Samsun'da bulunan pansiyonların gecelik fiyatları 30 - 150 TL arasında değişebilmektedir.

  Samsun'da Günlük Kiralık Daireler

  Türkiye'nin tatil için yaz ve kış en çok tercih edilen şehri Samsun konaklama açısından farklı alternatiflere sahiptir. Özellikle kalabalık ailelerin veya arkadaş grupları için rahat bir seçenek olan günlük kiralık daireler de Samsun konaklama çeşitleri arasında yerini almaktadır. Samsun'da günlük kiralık daire fiyatları 50 - 200 TL arasında değişim gösterebilmektedir. Günlük kiralık daire sistemi, günü birlik veya tek gecelik seyahatler için ideal alternatifler arasında yerini almaktadır. Samsun'da günlük kiralık daire imkanları değişebilmektedir. Günlük kiralık villa seçenekleri de bulunmaktadır. İdeal günlük kiralık evler 2 + 1 veya 3+1 şeklinde olmasına rağmen kişi sayısına göre de değişim gösterebilmektedir. Günlük kiralık daireler eşyalı olarak verilmekte olup, bir salon ve mutfaktan oluşan yapılardır.

  Samsun'da Misafirhaneler

  Kamu görevlileri içinde Samsun'un turistik yanı unutulmamıştır. Tatilini Samsun'da değerlendirmek isteyen kamu görevlileri içinde çeşitli Samsun konaklama çeşitleri mevcuttur. Samsun'da yer alan misafirhaneler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Öğretmenevi: Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan okullarda kamu görevlisi statüsünde eğitim veren öğretmenlerin konaklamaları için yapılmış olan turistik konaklama yerleridir. Samsun'da; Merkez, Vezirköprü, Terme, Tekkeköy, Ladik, Kavak, Havza, Çarşamba, Bafra, Ayvacık ve Alaçam ilçelerinde öğretmenevi bulunmaktadır
 • Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Konukevi; Atakum ilçesinde bulunan ve 19 Mayıs Üniversitesi'nde görevli olan personelin konaklaması için yapılmış olan turistik misafirhane.
 • Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi: Atakum İlçesinde bulunan ve Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı birimlerde görev yapan kamu personeli için yapılmış olan misafirhane.
 • Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi: Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde görev yapan kamu personeli niteliğindeki çalışanlar için misafirhane.
 • Samsun Karayolları (TCK) 7. Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi: Atakum ilçesinde bulunan ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nde görev yapan personel için kullanılan misafirhane.
 • Samsun TEİAŞ Misafirhanesi: Türkiye Elektrik İletim A.Ş'de görev yapan personel için yapılmış olan misafirhane. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunmaktadır.
 • Polisevi: Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görev yapan polisler ve aileleri için yapılmış olan misafirhanedir. Samsun'un merkezinde bulunmaktadır.
 • Samsun DSİ Misafirhanesi: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde görev yapan kamu personellerinin kullanımında olan misafirhane. Samsun'un merkezinde bulunmaktadır.
 • Samsun Çay-Kur Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi: Çay-Kur Genel Müdürlüğü'nde görev yapan personel için kullanılmaktadır. Samsun'un merkezinde bulunmaktadır.
 • Samsun Tarım İl Müdürlüğü Misafirhanesi: Samsun İl Tarım Müdürlüğü'nde görev yapan personelin kullanımındadır. Samsun'un İlkadım İlçesinde bulunmaktadır.
 • Samsun İl Özel İdaresi Misafirhanesi: Samsun Valiliği'nde görev yapan memurların konaklaması için yapılmıştır.
 • Samsun Defterdarlık Misafirhanesi: Samsun İl Vergi Dairesi Başkanlığı, İl Defterdarlığı ve il sınrıları içinde bulunan ilçe vergi daireleri ve defterdarlıklarda görev yapan personelin konaklaması için yapılmıştır.
 • Samsun Türkiş 6. Bölge Misafirhanesi: Samsun TÜRK - İŞ Sendikası'na bağlı olan iş yerlerinde çalışan ve sendikaya üye olan işçilerin kullanılması için yapılmıştır.
 • Samsun'da Bulunan Dağ Evleri

  Samsun'un bir diğer doğal güzelliği ise dağlarının turistik gezi amacı ile kullanılmasına uygun olmasıdır. Samsun'da bulunan dağlar, Türkiye'nin oksijen ihtiyacının büyük bölümünü karşılamaktadır. Bu nedenle de Samsun'a gelen misafirler oksijen deposu dağların daha da içinde bir tatil istemektedir. Turizm yatırımcıları Samsun konaklama çeşitlerinde bu özelliği de göz önünde bulundurarak dağ evleri inşaa etmişlerdir.

  Bungalov denilen ağaç evlerden oluşan bu tesisler, hem doğal güzelliklerin doyumsuzca yaşanmasını fırsat olarak sunmaktadır hem de Samsun konaklama zincirine bir halka daha eklemişlerdir. Bungalov evlerde rahatça tatil yapılabilmesi için her türlü imkanı sağlayan tesisler, içerisinde bulundurdukları restoran ve eğlence merkezleri ile de klasik tatil kültüründen kopmadan hizmetlerini vermektedirler. Dağ evleri tesislerinde öğün yemekleri, eğlence alternatifleri gibi pek ok seçenekte bulunmaktadır.